Nar Sirkesi 500 ml Doğal Fermantasyon

İndirim!

Nar Sirkesi 500 ml Doğal Fermantasyon

5.00 5 dışında 1 müşteri derecelendirmesi temel alınarak
(1 Müşteri Yorumu)

35,00 20,00

Nar Sirkesi,narların doğal ve ilaçsız olanlarını kullanarak doğal yöntemler ile sizler için nar sirkesi hazırlandı.

12 adet stokta

Kategoriler: Etiketler: ,

Ürünü Paylaşmalısın

Açıklama

Nar Sirkesi Hakkında

“Nar sirkesinin insan vücuduna sağladığı faydalar nelerdir? Nar sirkesinin evde yapımı nasıl olur? 

Nar Sirkesinin Faydaları

Nar, pek çok hastalığın şifası olarak toplumumuzda bilinmekte ve genellikle kış aylarında bol miktarlarda tüketilmektedir. Fakat herkesin nar sevdiği söylenemez. Bu durumda narın nimetlerinden faydalanabilmek için yapılması gereken yemeklere sos olarak kullanabileceğimiz nar sirkesi tüketmektir. Peki nar sirkesinin faydalarını sıralamamız gerekirse bunlar nelerdir? Nar sirkesi öncelikle vücudun bütün kan ihtiyacını karşılayabilecek bir potansiyele sahiptir. İçerisinde bulundurduğu vitaminler sayesinde kan hücrelerini besler ve yüksek miktarda vücudun kan stokunu tek başına yapabilir. Bunun haricinde ise bağışıklık sistemini güçlendirici yapısı bulunur. Bu da yaz veya kış aylarında gribal enfeksiyonlara karşı insan vücudunu koruyucu bir özelliğe sahiptir. Kanser riskine karşı insan vücudunu koruyucu yapısından dolayı genetik olarak kanser hastalığına yatkın olan insanların bol miktarda tüketmesi gereklidir. Baş ağırısına iyi gelen özelliği sebebiyle kronik migren hastaları çoğu zaman nar sirkesi ile bu ağrılarını dindirebilirler. Alternatif tıbbın baş ağrısı ve eklem ağrısı bakımından genellikle başvurduğu özel bir üründür diyebiliriz. Peki nar sirkesinin yapımı nasıl olmaktadır?

Nar Sirkesinin Yapımı

Eğer evinizde kendi nar sirkenizi yapmak istiyorsanız bunun için yapmanız gerekenler şu şekilde;

İhiyacınız olan ürünler şunlar:

  1. Nar (4 Adet)
  2. Sirke (1 Çay Bardağı)
  3. Nohut (5 veya 6 Adet)
  4. Bal (1 Tatlı Kaşığı)
  5. Kaya Tuzu (1 Yemek Kaşığı)

Öncelikli olarak nohutları yıkamanız ve sirkeyi yapacağınız kavanozun dibine yerleştirmeniz gerekiyor. Daha sonra elinizde bulunan 4 adet narın tüm tanelerini tek tek ayıklamanız ve bu nohutların üzerine serpiştirmeniz gerek. Sirkeyi ve suyu da kavanozun üzerine boşalttıktan sonra ağzını tülbent benzeri bir bez ile kapamanız gerekiyor. Sonrasında ise bu kavanonuzu 20 gün süre ile güneş görmeyen serin bir yerde bekletmeniz gerekiyor. Bu süre içerisinde hergün bir kez kavanozun bezini açarak tahta bir kaşık yardımı ile karıştırmanız gerekiyor. Bu süreden sonra artık nar sirkesinin olduğunu anlamanız çok kolay. Kavanozdan gelen keskin kokular sirkenin hazır hale geldiğini belli ediyor. Bu kavanozu farklı bir kavanoz içerisine süzdükten sonra artık sofralarınızda kullanıma hazır hale gelmiş demektir. Dilerseniz çay bardağı ile günlük belli miktarlarda tüketebilir dilerseniz yemeğin üzerine sos olarak kullanabilirsiniz. Sirkeyi yaptıktan sonra dolap veya soğuk bir karanlık bölgede bekletmeniz şart. Şimdiden hepinize afiyet olsun diyelim!

Not: Kış aylarında nar sirkesi tüketmeniz gribal enfeksiyonlardan koruyacağı gibi bağışıklık sisteminizi de güçlendirdiği için soğuktan etkilenme düzeyiniz azalacaktır. Vücut sıcaklığı nar sirkesi sayesinde daha dengeli olacak ve sizi dış etmenlerden koruyacaktır.

Nar Sirkesi 500 ml Doğal Fermantasyon için 1 inceleme

  1. Filiz İşikırık

    nisan ayının 1. günü sipariş ettim ayın 3. gününde akşama doğru kargo ile geldi ürünüm kargo hızı ve düzenli paketlemesi icin ayrıca teşekkür ederim ürüne zaten diyecek lafım yok on numara beş yıldız bir ürün tadı da harika herkese tavsiye ederim

İnceleme yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir