Enginar Sirkesi 500 ml Doğal Fermantasyon

İndirim!

Enginar Sirkesi 500 ml Doğal Fermantasyon

35,00 20,00

Enginar Sirkesi, doğal ve ilaçsız olanlarını kullanarak doğal yöntemler ile Enginar sirkesi hazırladı.

2 adet stokta

Ürünü Paylaşmalısın

Açıklama

“Enginar sirkesinin insan vücuduna sağladığı faydalar nelerdir? Enginar sirkesinin evde yapımı nasıl olur?

Enginar Sirkesinin Faydaları

Enginar kendi içerisinde oldukça yüksek miktarlarda antidoksan bulundurduğu için sirkesi yapılsa dahi kanseri önleyici etkilerini ve özelliklerini asla kaybetmez. Bundan dolayı kansere yakalanmadan önce tüm kanser hastası adayı olan insanların tüketmesi gereken bir gıdadır. Sindirim problemi yaşayan insanlar için son derece faydalı olan bir gıdadır. Metabolizmayı hızlandırır ve sindirimi kolaylaştırır. Metabolizmayı hızlandırma özelliği ayrıca kilo vermeye yardımcı bir özellik taşır. Fakat fazla zayıf olan insanların tüketmesi daha da zayıflamalarına sebep olacağı için aşırı kullanımdan kaçınılmalıdır.

Cilt hastalıklarına karşı olumlu etkileri, kansızlığa karşı kan hücrelerini çoğaltması gibi özellikleri de bulunmaktadır. Demir eksikliği olan bebek ve çocuklar için çok faydalıdır. Vücuda yüksek miktarlarda demir sağlar ve bu sayede beyin gelişimi de oldukça hızlı bir biçimde artar. Zeka gelişimi için faydası çok büyük miktarlardadır. Böbreklerinizi koruyucu özelliği ve kemiklerinizi dinç tutma özelliği de enginar sirkesinin sağladığı faydalardan diğerlerine örnek olarak gösterebilir. Kemik kırılmalarında enginar tüketilmesi veya enginar sirkesi içilmesi kemiklere çok daha iyi bir iyileşme süreci yaşatacaktır. Mide bulantısı olan fakat kusmak istemeyen insanlar içinde bire bir önlemler arasındadır. Uzun yol yapacaksanız ve bu seyahat sırasında araba tutması denilen olayı yaşayacaksanız kusmamak için enginar sirkesi tüketebilirsiniz.

Enginar Sirkesi Yapımı

Enginar sirkesi yapabilmek için gerekli olan malzemeler şu şekilde sıralanabilir;

  1. Yeşil Enginar (2 Adet)
  2. Su (2 Litre)
  3. Sirke (1 Çay Bardağı)

Enginar sirkesini hazırlamanız için öncelikle yeşil enginarları kabuklarından ayırmadan küçük parçalara ayırmanız gerekiyor. Bu işlemden sonra büyük çaplı bir kavanoz içine enginarları yerleştirmeniz ve üzerine su ile sirkeyi ilave etmeniz gerekiyor. Bundan sonra ortalama 20 gün boyunca ağzını kumaş bir bez yardımıyla kapatıp güneş görmeyen ve serin olan bir bölgede saklamanız şart. Bu 20 gün boyunca hergün mutlaka tahta bir kaşık yardımıyla kavanozun ağzını açıp sirkenizi karıştırmanız gerekiyor. Ortalama 20 gün sürecek bu işlem sonunda kavanozdan keskin bir koku yayıldığında sirkenizin artık tüketilmeye hazır hale geldiğini anlayabilirsiniz. Bundan sonrası sofralarınızı şenlendirecek muhteşem bir lezzet olacaktır. Sağlıklı yaşam için mutlaka günde bir yemek kaşığı dahi olsa enginar sirkesi içmeniz önemlidir. Vücudun tüm bağışıklık sistemini koruyacağı için kış aylarında sizi gribal enfeksiyonlardan da kolaylıkla koruyacak ve yatağa düşüp hasta olmanızı engelleyecektir.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Enginar Sirkesi 500 ml Doğal Fermantasyon” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir