15% İndirim

Organik Siyah Zeytin – 1 KG

35,00 30,00

Stokta

Kısa Açıklama

Ürünlerimiz; yıllık bazda tüketim ve ihtiyaca göre hazırlanır. Stoklu ve toptan satışımız yoktur. Tamamen doğal fermente yollar ile sofranıza gelir. Eldeki stoğun tükenmesi sonrasında, bir sonraki yılın mahsulünün olgunlaşması beklenerek tekrardan üretime hazırlanır.

Organik Siyah Zeytin Paket İçeriği: Net 1000 Gr

Neden Sitemizi Tercih Etmelisiniz?
HIZLI KARGO

Saat 15:30'a Kadar Verilen Siparişler Aynı Gün Kargoya Verilir

DAİMA DOĞAL

Yöresel ürünlerimiz doğallığını ve tazeliğini yitirmeden elinizde.

Açıklama

Birçok Akdeniz ülkesinde olduğu gibi Türkiye’de de zeytinin tatlandırılması için kostik yani sodyum hidroksit kullanılmakta. 13,5 pH değerinde çok kuvvetli bir baz olan kostik, kuvvetli ve yakıcı bir kimyasal. Organik siyah zeytin kostik çözeltisine daldırılarak, acılık madde seviyesi yüksek olan, alkali ortamda birkaç saat dinlendirilerek nötralize hale getiriliyor.

Nötralize hale getirildikten sonra iyice yıkanarak asidik bir ortama alınarak beklenmeye alınıyor. En az 6 ay yalnızca tuz ve su içinde her hafta sirküle edilerek, emek ve sabır ile hazırlanıyor. Ticari amaçla üretilen siyah zeytinlerle bir tutulmalıdır. Tamamen organiktir. Maddi ve manevi açıdan marketten alınan zeytinler ile karşılaştırılmamasını tavsiye ederiz.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Organik Siyah Zeytin – 1 KG” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sepetim (0 Adet)
Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.
Open chat
1
Merhaba, Whatsapp üzerinden bilgi alabilir ve sipariş verebilirsiniz.