Köy Tereyağı 1 Kg

İndirim!

Köy Tereyağı 1 Kg

5.00 5 dışında based on 8 customer ratings
(8 Müşteri Yorumu)

75,00 65,00

Sabah kahvaltı sofralarınıza renk katacak, yemeklerinizin lezzetini katlayacak köy tereyağı.

(Tuzsuzdur)

(Kış aylarında tereyağ rengi beyazdır.)

Stokta yok

Ürünü Paylaşmalısın

Açıklama

Yoğun şehir hayatı ve organik gıdaya ulaşabilmenin zorluğu köy hayatına duyulan özlemi gün geçtikçe artırıyor. Köy hayatının inanılmaz lezzetlerine ulaşabilmek için bir arayış içine giriyoruz hepimiz. Köy peyniri, köy yumurtası, köy ekmeği ve özellikle de köy tereyağı… Köy tereyağı yemeklerin ve kahvaltı sofralarının vazgeçilmez lezzetlerinden biridir. Her yörenin kendine öz tadı olan köy tereyağları sağlıklı bir yaşam sürmek isteyenlerin ilk tercihi oluyor. Köy tereyağının doğal olması ise hem lezzet hem de sağlık açısından oldukça önemli bir hal alıyor. Yemeklerinde güvenle kullanabilecekleri, katıldığı her şeyin lezzetini kat be kat artıran köy tereyağı her insanın gönül rahatlığıyla kullanabileceği çok sık tercih edilen bir besin türü oluyor. Güvendiğimiz bir köy tereyağı ise bize hem lezzet hem de sağlık sunmak için oldukça iyi bir alternatif olarak dikkat çekiyor. Çorbalardan hamur işlerine, yemeklerden tatlılara kadar birçok yiyecekte kullanılan vazgeçemediğimiz bu eşsiz lezzeti siz de sofralarınızda bulundurmak isterseniz içeriğimize göz atmanızı isteriz.

Organik Köy Tereyağı

Tereyağı geçmişte yayık adı verilen tahta bir alet ile kaymağın çalkalanmasıyla elde edilirdi. Günümüzde bu yöntem yerini başka yöntemlere bıraksa da hala bu geleneği sürdüren üreticiler mevcuttur. Artan talebi karşılayabilmek için çok sık üretim yapmak isteyen ve üretimini artırmak isteyen bazı üreticiler fabrika üretimi tereyağları organik adı altında satabilirler. Ancak güvenilen yerlerden alışveriş yapmak bu durumun önüne geçecektir. Yine sütten veya yoğurttan elde ettikleri kaymağın çalkalanması suretiyle elde edilen tereyağı üretiminde ineklerin sağlıklı beslenmesi son derece önemlidir. İyi beslenmiş ineklerin verimli olması o tereyağının organik olduğunu gösterir. Organik köy tereyağının birçok faydası bulunmaktadır. Bu faydalara bir göz gezdirelim.

Köy Tereyağının Faydaları

Asırlardır vazgeçemediğimiz lezzetlerden olan köy tereyağının insan sağlığına birçok faydası bulunmaktadır. Köy tereyağı vitamin ve mineraller açısından zengin bir besin kaynağıdır. İçerdiği A, E, D ve K vitaminleri sayesinde sağlıklı bir yaşam sürmemize yardımcı olur. Bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı vücut direncini artırır. Minerallerce kemikleri güçlendirir ve eklem sertliğine iyi gelir. Son yıllarda artan obezitenin giderilmesine yardımcı, aynı zamanda da kolesterol ve kalp krizi riskini de azalttığı gözlemlenmiştir.

Yaygın kanının aksine enerjimizin büyük çoğunluğunu yağlardan elde ederiz. Hakiki köy tereyağı bu enerjiyi sağlıklı bir şekilde almamızı sağlar. Gerçek köy tereyağı vücut ısısında eridiği için damar tıkanıklığı gibi problemlere sebebiyet vermez. Çocuk gelişimi için de son derece olumlu yönde etki ederken beyni de güçlendir. Her ne kadar tereyağının sağlığa zararlı olduğuna dair birkaç haber çıksa da bilimsel araştırmalar ile tereyağının insan sağlığı için son derece faydalı olduğu gösterilmiştir. Ancak burada önemli olan tereyağının gerçek bir tereyağı olması önem kazanmaktadır.

Köy Tereyağı Nasıl Anlaşılır?

Köy tereyağına ülkemizde çok talep olunca çoğu zaman orijinal olmayan tereyağları köy tereyağı etiketiyle piyasaya sürülüyor. Bir tüketici olarak bu duruma pek fazla engel olamasak da bazı kriterler ile gerçek ile sahte tereyağını ayırt edebilmemiz mümkün. Bununla ilgili birçok yöntem mevcuttur. Bunlardan en önemlileri köy tereyağının rengidir. Köy tereyağının kendine has sarı bir rengi vardır. Rengi çok sarı olan tereyağları boya maddeleri içerebilirler. Sıcakta eriyen bu tereyağları sarı renkli boyalarını tereyağı erirken bırakırlar.

Bir diğer ayırt edici özellik ise tereyağının sıcakta erimesidir. Bitkisel katkılı tereyağları 30-35 derece sıcaklıkta erirken sıvı bir hal alırlar ancak katkısız gerçek köy tereyağları bu sıcaklıklarda erimeye başladıklarında yumuşarlar ancak formlarını kaybetmezler.

Ayrıca köy tereyağının kızgın ateşte iken köpüklenmesi gerçek olduğuna işarettir. Gerçek köy tereyağı buzdolabından çıkarıldığında kesmesi zor olabilir ancak kırılmalar ve çatlamalar meydana geliyorsa bu, tereyağının katkılı bir tereyağı olduğunu gösteren işaretlerden biridir.

İstanbulda En İyi Tereyağı

İstanbul Türkiye’nin her şehrinden göç alan, büyük bir metropol. Birçok insan kendi memleketlerine has lezzetleri sofralarında da görmek, kendi yörelerine ait en iyi tereyağını almak isterler. İş hayatın çok yoğun olduğu, insanların sürekli koşuşturduğu bir şehir olan İstanbul’da insanlar köy hayatını yaşamlarına az da olsa taşımak isterler. Güzel bir Pazar kahvaltısında sıcacık ekmeğin üzerine halis köy tereyağını sürmek bazılarımız için eşsiz bir deneyimdir. Bu nedenle İstanbul’da en iyi tereyağı bulabilmek oldukça önemlidir.

Türkiye’nin dört bir yanından İstanbul’a yerleşen insanlar ülkemizin eşsiz yörelerinde üretilen ürünleri sofralarında bulundurmak isterler. Bu yörelerden biri de Tokat yöresidir. Tokat’ın Reşadiye ilçesinde üretilen köy tereyağı da köy hasreti çekenler için oldukça iyi bir alternatif haline gelmiştir. Tokat’ın yüksek ve verimli yaylalarında üretim yapan köylü çiftçiler katkısız organik köy tereyağını İstanbul dahil Türkiye’nin her yerine gönderiyor.

Trabzon Tereyağı

Geleneksel lezzetlerimizden olan tereyağı ülkemizin kendine has coğrafyalarında kendine özgü yaylalarından çıkıp ülkemizin dört bir yanına ulaşıyor. Bunlardan biri de Trabzon tereyağı. Karadeniz’in meralarında gezen ineklerin sütlerinden üretilen Trabzon tereyağı en çok tercih edilen tereyağlarından biri. Rengi genellikle beyaz olan bu tereyağları sütü alınan hayvanın yediği otlar nedeniyle bu rengi alır ve bu renk olması tamamen doğaldır. Trabzon Vakfıkebir, Akçaabat tereyağları ülkemizde ve dünyada ün salmış tereyağlarındandır. Ayrıca Kars yöresi tereyağlarına göre kokusu daha hafiftir. Bu açıdan sıklıkla tercih edilir.

Tereyağı Fiyatı 1 Kg

Köy tereyağı inek sütünün kaymağı veya o sütten yapılan yoğurdun kaymağının çalkalanmasıyla elde edilir. Dolayısıyla köy tereyağı imal etmek oldukça meşakkatli bir iştir. Bu nedenle köy tereyağı imal edenler emeğinin karşılığını alabilmek için tereyağına bir fiyat biçerler. Günümüzde artan üretim maliyetlerini de hesaba katarsak gerçek bir köy tereyağının kilogram fiyatı 50 ila 70 lira arasında değişiklik gösterir. Taşıma maliyetleri göz önünde bulundurulunca bu rakam düşebilir veya artabilir. Ancak bu fiyatların çok altında satılan bir köy tereyağının gerçek olup olmadığı şüphelidir.

Köy Tereyağı Fiyatları Sahibinden

Köy tereyağı fiyatları yöreden yöreye değişiklik gösterir. Satıcılar da kendi maliyetlerini tereyağı fiyatlarına yansıtırlar. Bu nedenle internette online olarak satılan köy tereyağlarının maliyetleri perakende olarak satılan tereyağlarına göre daha uygun fiyatlı olabilir. Doğrudan üreticiden almak da bazı maliyet kalemlerini sildiği için daha düşük olabilir. Bu durumda bütçenize göre birçok köy tereyağını deneyimleme şansına sahip olabilirsiniz.

En İyi Tereyağı

Ülkemizde özellikle yüksek yerlerde bulunan köylerde ve çiftliklerde tereyağı yapımı oldukça yaygındır. Her yörenin tereyağı kendine has özellikler barındırır. Her insan alıştığı lezzeti tekrar tatmak ister. Her yörenin lezzeti farklı olsa da iyi bir tereyağının iyi bir sütten yapılmış olması gerekir. Yüksek yerlerde yağ oranı bakımından yüksek otlara sahip olan çayırlarda otlayan, sürekli gezen sağlıklı hayvanların sütünden elde edilen tereyağı en iyi tereyağlarından biridir. Bitkisel yağların veya renklendiricilerin katılmadığı organik köy tereyağı ile sağlığına sağlık, yemeklerinize lezzet katabilirsiniz.

Köy Tereyağı Fiyatları

Sofralarımızın değişmez lezzetlerinden olan köy tereyağının üretilmesi de bir o kadar zor. Yılın sadece belli bir döneminde yapılan ve üreticilerin bir yıllık gelirini oluşturmasını sağlayan köy tereyağı, diğer maliyet kalemleri eklendiğinde fiyatı bir hayli artıyor. Bu artış fiyatlara da yansıyor. Ancak sağlık açısından oldukça önemli olan bu besin fiyatının karşılığını da fazlasıyla veriyor. Köy tereyağını yılın her döneminde evinizde doğru koşullarda muhafaza ederek kullanabilirsiniz. Her yemekte gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz köy tereyağlarını derin dondurucularda saklayabilir ve istediğiniz zaman tüketebilirsiniz. Lezzetli yemekler yaparken sağlığınızı da korumuş olursunuz.

Köy Tereyağı 1 Kg için 8 inceleme

 1. meltem

  Tuz tüketmeyenlerimiz için gerçekten kayda değer bir tat. Hafif ve çok güzel bir tadı var. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Artık sabahlarımızın vazgeçilmezi bu tereyağı. Bu arada kargom da çok hızlı geldi, teşekkürler.

 2. Deniz

  Hayatımda yediğim en leziz tereyağı! Kim yese nereden aldığımı soruyor 🙂 Şimdi kardeşim için ikinci siparişi veriyorum. Kahvaltıların ve yemeklerin vazgeçilmez parçası oldu. Kesinlikle tavsiye ederim. Hızlı kargo için de ayrıca teşekkür ederim ^^

 3. Aslı Yıldırım

  Doğallığı resmen sofralarımıza taşıyan bir lezzet. Çok lezzetli ve mis gibi kokusundan organik olduğunu anlayabiliyorsunuz. Hızlı teslimat için ayrıca teşekkür ederim. Whatsapp hattınızdakiler de çok ilgili. Güvenli bir alışveriş deneyimi yaşattığınız için teşekkür ediyorum.

 4. Mahmut B.

  Hayvansal yağları oldukça ağır bulurum ve tüketmem. Eşimin ısrarını kıramadım ve pandemi sebebiyle ailemin sağlığım açısından faydalı olduğu için aldık. Lakin lezzetini çok beğendik, oldukça hafif. Yemeklerde ve kahvaltılarda keyifle tüketiyoruz. Kokusu hafif, kıvamı olması gerektiği gibi. İyiki şans vermişiz. Hizmetten de oldukça memnun kaldık. Teşekkürler. Kalite bozulmadığı sürece sipariş vermeye devam edeceğiz.

 5. Hakan Yıldıran

  Gerçekten köy tereyağı. Margarin karıştırılan ürünlerden değil, eritilince bu çok rahat anlaşılıyor. Damak tadıma uygun gerçek tereyağ bulduğum için tekrar alacağım, teşekkür ederim.

 6. nursenay

  Gerçekten çok lezzetli bir tereyağı, kısa bir süre önce sipariş verdim, şimdi tekrar alacağım. Evdeki herkes de çok beğendi. Hakiki tereyağı yediğinizi hissediyorsunuz. Doğal olduğu için piyasadaki tereyağlarından çok farklı, bbu yüzden sağlık için de oldukça faydalı. Özellikle kalp hastası olanlar, kolesterolü olanlar alsın derim. Köy tadı var, çok güzel.

 7. Sena

  Hayatımda yediğim en lezzetli tereyağı! Şehir hayatında artık tadı tuzu olmayan, doğaldan uzaklaşmış ürünler yemekten bıkmıştık, bu tereyağı ile artık yemeklerimin tadı da bizim ailecek damak tadımız da olumlu yönde değişti. Hızlı kargo ve güvenli alışveriş için de ayrıca teşekkürler.

 8. Ecem Bal

  Bu kadar memnun kalacağımı düşünmemiştim açıkçası. Tereyağı tadını sevsem de dışardan alınan yağlardaki o kötü kokuya katlanamıyordum ancak bunun lezzeti, kokusu, kıvamı enfes.

İnceleme yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir