Tokat Bez Sucuk (1KG)

Tokat Bez Sucuk (1KG)

5.00 5 dışında based on 6 customer ratings
(6 Müşteri Yorumu)

100,00

%100 yerli kesim tosun etlerinden, tamamen katkısız, koruyucusuz meşhur geleneksel Tokat Bez Sucuğu. Sabah kahvaltılarınıza, mangallarınıza ve sofranıza lezzet katacak.

Stokta yok

Ürünü Paylaşmalısın

Açıklama

Tokat Bez Sucuk Nasıl Yapılır? (Nasıl Yapıyoruz)

Tokat bez sucuk yapmak için yüzde yüz yerli kesim Tokat’ın köylerinden beslenen hayvanlar seçilir. Seçilen hayvanlar kesimhanelerde düzgün bir şekilde kesilerek parçalara ayrılır. Bez sucuk yapmak üzere özel ayrılan parçalar birkaç kez kıyma makinesinden geçirilerek uygun kıvam alması sağlanır. Sonrasında yörede doğal ortamında yetişen baharatlar ve tuz, biber, sarımsak eklenerek yoğrulur. Hazırlanan karışım mermerşahi denilen özel bez türünden dikilen bez torbalara doldurulur. Bez torbaların ağız kısımları ipler ile kapatılır. Tokat bez sucuklarının kurutulması için özel düzenlenen kurutma alanlarında bez sucuklar kurumaya bırakılır. Bez sucuklar bu kurutma ortamında yaklaşık 2 hafta boyunca kurutulur. Bez sucuk kuruma işlemi sürecinde fermente olarak bilinen Tokat bez sucuk lezzetini alır. Kurutma ve fermente işlemi sonrasında satışa ve kullanıma hazır hale getirilir.

Bez Sucuk Nasıl Tüketilir?

Özel olarak üretilen Tokat Bez Sucuklarını ambalajını açtıktan sonra buzdolabında muhafaza etmek gerekir. Kullanılacak kadar parça kesilerek kahvaltı sofralarına ve diğer eklemek istediğiniz yemek türlerine özel lezzetler katabilirsiniz. Tokat bez sucuklar katkı ve koruyucu içermediğinden dolayı her yaş grubu insan tarafından rahatlıkla tüketilebilir. Mangal yaparken farklı bir tat arayanlar bez sucuklar ile mangal keyfine bir renk katabilir. Bez sucuk hazırlayacağınız tostlar için muhteşem bir tost malzemesi olacaktır.

Tokat Bez Sucuk (1KG) için 6 inceleme

 1. Ceyhun Kahraman

  Çok önceden haberlerde adını duymuştum bez sucukta bez sucuk geçen satın aldım gerçekten parasını hakediyor.

 2. Can dede

  Bez sucuğu herkese oneririm

 3. Hakan Dertli

  Harika gerçekten eskiden köyde annemin yaptığı sucuklar aklıma geldi emeğinize sağlık.

 4. Serhat Özdemir

  Sucuk geldi özenle paketlenmesinden dolayı teşekkürler tadıda paketlenmesi gibi çok güzel elinize sağlık.

 5. Faruk Altun

  Bez sucuk alındı marketteki sucuklardan çok farklı. Tadı ve kokusu çok hoş. Herkese tavsiye ederim.

 6. Tuğçe Özmen

  Doğal bez sucuk tadını özleyenlere kesinlikle tavsiye edilir. çok memnun kaldık kalitesinden.

İnceleme yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir