Doğal Sarı Kantaron Yağı

İndirim!

Doğal Sarı Kantaron Yağı

50,00 40,00

Mucizevi bir bitki olan sarı kantaron çiçeği, İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde yer alan Vinşeli Köyü’nde bulunan Nif ve Mahmut Dağı yamaçlarında, sanayinin ve ulaşımın uzak olduğu bölgelerde toplanır. Toplanma işlemi yaz mevsiminin henüz başlarında Mayıs ayının son haftası ve Haziran ayının ilk haftası aralığına yapılır. Toplanma sonrasında demet şeklinde yıkandıktan sonra kurutulur.
Ucundaki çiçekleri ve tomurcukları kesilerek cam şişelere doldurulur. Üstüne yine kendi üretimimiz olan soğuk sıkım doğal zeytinyağı eklenir. Üzeri hava alacak şekilde bez ile örtülür. Bu işlem sonrası 3-4 gün boyunca ağzı tamamen kapatılarak, güneşte ve yaz sıcağında çiçeğin özlerini yağa bırakması için 3 ay bekletilir.

Doğal Sarı Kantaron Paket İçerği: Net 250 Ml

Stokta yok

Ürünü Paylaşmalısın

Açıklama

Doğal bir yatıştırıcı olarak da bilinen doğal sarı kantaron yağı, tamamen doğal zeytinyağı ile doğal bir şekilde üretilir. Açıklama kısmında eklediğimiz bilgiler %100 doğrudur. Birçok konuda faydalı olan bu mucizevi bitkiyi daha önce denemediyseniz, mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. Pek çok insanın bilmediği bu mucizevi yağ, vücudun birçok yerine faydalıdır.

Sarı Kantaron Yağının Faydaları

Ciltteki yaraları iyileştirir

Tarihin birçok döneminde de kullanılan kantaron yağı, doğal karışımlarla cilde çok faydalı hale geliyor. Yara ve yanıklar için iyileştirici etkisi gösteren bu mucizevi yağ, iltihap oluşumuna da engel olmakta.

Doğal bir anti-depresan

Bünyesinde bulundurduğu birçok maddeyle pek çok olumsuz duruma da etkili. Farklı kullanım şekilleri ile vücuda uygulanan bu yağın gün içinde stresi azalttığı biliniyor.

Antibakteriyel özelliği

Antiviral ve antibakteriyel özellikleriyle bakteri ve virüs kaynaklı pek çok hastalıkla savaşır. Bağışıklık sisteminin güçlenmesinde önemli rol oynar.

Kanamaları durdurur

İlginç gelebilir ama gerçek. Faydaları arasında en ilginci olan durum ise açık yara ve iç kanamaları sonlandırma etkisi. Açık yaraya kantaron yağı sürüldüğünde ya da iç kanama geçiren bir kişiye bir tatlı kaşığı verildiğinde durdurucu özelliği olduğu keşfedilmiş. Ayrıca damar büzücü özelliğine de sahiptir.

Romatizma ağrılarına iyi gelir

Günlük yaşantıyı çekilmez bir hale getiren romatizmaya karşı da etkili. Alternatif tedavi yöntemi olarak da görülen bu yöntem, ağrılarınızı dindirebilir. Eklem yerlerinize sürerek, ağrıları dindirmenizi sağlayabilisiniz. Eklem dostu olan sarı kantaron yağı, kas ve eklem ağrısı olan bölgelere masajla uygulandığında kısa süreli etkiler gösterebilir.

Mide ağrılarına son verir

Stres kaynaklı olan ve yeme alışkanlıkları yüzünden başlayan mide hastaslıklarının tedavisinde de kullanılabilir. Üşütme kaynaklı oluşan mide ağrılarını da dindirir.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Doğal Sarı Kantaron Yağı” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir